USŁUGI ELEKTRYCZNE W POZNANIU

Zadzwoń do nas już dziś! Na pewno pomożemy.

Co zrobić, gdy pomiar rezystancji uziemienia, nie wychodzi zgodnie z normą?

Wykonując pomiary rezystancji uziemienia, dla naszego klienta otrzymaliśmy wartości przekraczając 50Ω. Po otrzymaniu protokołu pokontrolnego z informacją, że wyniki wyszły nie zgodnie z normą PN-86E-05003, klient zażyczył sobie naprawy tego stanu rzeczy.

Zgodnie z prośbą zabraliśmy się do pracy.

Po pierwsze odkopaliśmy bednarki. Wystarczyło odkopać  dwie. Przy pozostałych wyniki pomiaru rezystancji uziemienia wychodził poprawnie. Bednarka była wkopna dość głęboko w ziemie jednak nie była podłączona do uziomu otokowego. Zresztą takowego nie odnaleźliśmy.

SAMSUNG

Po drugie należało umieścić w ziemi pręt uziomowy. Po wstępnych kalkulacja wyszło, że wystarczy wbić w ziemie, po 3 metr, przy każdej bednarce. Zgodnie z planem przy użyciu wiertarki udarowej wbiliśmy oba pręty. Niestety wynik pomiar nie zadowolił nas. Wartości wyszło poniżej 20Ω. Dla bezpieczeństwa budynku chcieliśmy uzyskać wartości poniżej 10Ω.

SAMSUNG

SAMSUNG

Po trzecie postanowiliśmy zastosować drut odgromowy fi 8 jako uziom otokowy. Po połączeniu obu bednarek z prętami uziomowymi otrzymaliśmy wartość rezystancji uziemienia poniżej 4Ω.

SAMSUNG

SAMSUNG

Dzięki takiemu zabezpieczeniu mamy gwarancje, że nic nie stanie się z naszym budynkiem podczas burzy.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy instalacji odgromowej zadzwoń do nas a na pewno pomożemy. Zapraszamy do kontaktu.