USŁUGI ELEKTRYCZNE W POZNANIU

Zadzwoń do nas już dziś! Na pewno pomożemy.

Poprawne zabezpieczenie obwodów – podstawą bezpiecznej eksploatacji instalacji elektrycznej

Zabezpieczenie obwodów elektrycznych w budynkach jest podstawowym warunkiem poprawnej tj, bezpiecznej eksploatacji instalacji elektrycznej. Zbyt małe wartości zabezpieczeń powodują, że układ jest zbyt czuły. Nawet niewielkie przekroczenie obciążenia przy dłuższym czasie trwania spowoduje zadziałanie , a więc odcięcie prądu. Takie działanie zabezpieczeń jest bardzo uciążliwe dla codziennego życia.

Zastosowanie zwiększonych wartości zabezpieczeń powoduje ,żę w przypadku zwarć lub osłabienia izolacji przewodów elektrycznych, działanie zabezpieczeń jest opóźnione, co kończy się zazwyczaj pożarem.

zdjęcie spalonych zabezpieczeń elektrycznych

Zapaleniu ogniem podlegają zazwyczaj urządzenia elektryczne wolnostojące lub instalacja zamocowana na powierzchni ściany, gdzie dopływ powietrza ( tlenu) jest swobodny.

Drewniana obudowa skrzynki bezpiecznikowej, często stosowana w celu podniesienia estetyki mieszkania, jest pierwszym elementem wyposażenia, które ulegnie zapaleniu a więc rozprzestrzeni ogień. Trzeba zwrócić uwagę, że skrzynka bezpiecznikowa zakupiona w sklepie wykonana jest zazwyczaj z plastyku, który z nie podtrzymuje ognia, chociaż wydziela duże ilości dymu

Zdjęcia zamieszczone poniżej przedstawiają skrzynkę zabezpieczeń , urządzenia zabezpieczające i instalację kanalizacyjną po pożarze instalacji elektrycznej w budynku.

zdjęcie pożaru w wyniku źle dobranego zabezpieczenia elektrycznego

zdjęcie pożaru w wyniku źle dobranych zabepieczeń

Firma VOLTROM proponuje sprawdzenie poprawności zabezpieczeń elektrycznych obwodów. Skontaktuj się z naszym ekspertem już dzisiaj.