USŁUGI ELEKTRYCZNE W POZNANIU

Zadzwoń do nas już dziś! Na pewno pomożemy.

Montaż mufy kablowej żywicznej przelotowej w celu podłączenia praso nożyc o mocy 200 kW

Jedną z niecodziennych prac jaką wykonywała nasza firma było podłączenie kabla aluminiowego 4 x 185 mm 2 do praso nożyc o mocy 200 kW. Samo podłączenie pod maszynę było typowe, ale sposób podłączenia zasilania już nie tak bardzo.

SAMSUNG

SAMSUNG

Najbliższa rozdzielnia znajdowała się kilkaset metrów od miejsca w którym postawiono maszynę. Z wcześniejszych rozmów wiedzieliśmy, że obok maszyny położono kabel  4 x 240 mm2 zasilający firmę. Ze względu na cenę kabla i ilość pracy potrzebnej do położenia kabla od najbliższej rozdzielni, po uzgodnieniu z klientem, postanowiliśmy zastosować mufę kablową żywiczną.

SAMSUNG

Pierwszą sprawą było znalezienie kabla zasilającego. Stosując lokalizator kabli w stosunkowo krótkim czasie udało nam się znaleźć miejsce w którym został zakopany kabel zasilający. Po odkopaniu kabla ( ponad 1,5 m pod ziemią) i przygotowaniu dodatkowego miejsca na pracę przy mufie kablowej przystąpiliśmy do prac. Wadą stosowania takiej metody podłączania się pod kabel zasilający jest to, że kabel  4 x 240 mm2 leżący w ziemie jest bardzo naprężony. Ściągnięcie izolacji i rozdzielenie pojedynczych żył wymaga użycie dużej siły i zastosowania minimum dwóch łomów ( prętów, dużych śrubokrętów, kluczy lub czegoś w tym stylu).  W przypadku łączenia kabli o takich przekrojach nie za bardzo jest miejsce na pomyłki. Dlatego najpierw pojedyncze żyły zostały wstępnie skręcone śrubami, a dopiero później została usunięta z nich izolacja. Po skręceniu żył została założona izolacja z tworzywa sztucznego, a następnie zalana żywicą dwuskładnikową.

SAMSUNG

SAMSUNG

Po połączeniu kabli należało wykonać szafę pod zabezpieczenia. Następnie wykonaliśmy podłączeniu kabla zasilającego 4 x 185 mm2 pod praso nożyce.

SAMSUNG 

SAMSUNG

SAMSUNG

Jeśli wasza firm ma do podłączenia mufę kablową to zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Skontaktuj się z nami.