USŁUGI ELEKTRYCZNE W POZNANIU

Zadzwoń do nas już dziś! Na pewno pomożemy.

Naprawa i montaż kompensatora mocy biernej

Nasza firma dostała za zadanie naprawę już lekko wysłużonego kompensatora mocy biernej pod praso nożyce.  Po wstępnych oględzinach stwierdziliśmy, że regulator pracy kondensatorów jest uszkodzony i należy go wymienić.  Uszkodzenie wynikało z tego, że wyświetlacz regulator znajdował się na zewnątrz i pod wpływem warunków atmosferycznych uległ degradacji. Chcąc uniknąć ponownej awarii regulatora zamierzaliśmy umieścić go w obudowie.

Uszkodzony kompensator mocy biernej

Regulator pracy kompensatora mocy biernej

Należało także  zamontować przekładnik prądowy na odpowiedniej fazie. Przekładnik prądowy służy do pomiaru parametrów prądu regulatorowi.

Przekładnik prądowy

Następnie wykonaliśmy testowy pomiar poboru mocy praso nożyc pod pełnym obciążeniem. Pomiar wykazał, że cosφ spada nawet poniżej 0,4. Wartość ta jest niedopuszczalna. Należało ją podnieść do wartości powyżej 0,9-0,95.

Pomiary pracy kompensatora mocy biernej cęgami rogowskiego

Po zamontowaniu nowego regulatora i ustawieniu wszystkich jego parametrów pod duże wartości przyrostów mocy biernej indukcyjne (Maszyna nie pracuje pod stałym obciążeniem. Praca jest często przerywana a w skrajnych momentach maszyna pobiera ponad 200kW mocy. Stąd wybór ustawień parametrów pracy). Wykonaliśmy ponownie pomiary współczynnika cosφ. Miernik wskazał wartości powyżej 0,8.  Oczywiście wartość taka była nadal niedostateczna.  Wykonaliśmy pomiary prądu i napięcia na poszczególnych kondensatorach . Pomiar wykazał, że jeden z „20 kVar-owych” kondensatorów jest uszkodzony. Należało go wymienić. Po zamontowaniu nowego kondensatora wartość cosφ nareszcie pokazała oczekiwane wartości.

Naprawiony kompensator mocy biernej

Jeśli więc szukasz firmy, która naprawi lub zamontuje baterię kompensatora to zapraszamy do nas. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu  jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie baterie do potrzeb Twojej firmy.

Skontaktuj się z Twoim elektrykiem z VOLTROM.